Útjelzés-felújítás Esztergom-Vaskapu környékén

Élmény: Beszámoló/Galéria
Jelzések

Egyesületünk 2018. júniusban megkezdte a turista- és zarándokutak jelzéseinek egységes felújítását Esztergom-Vaskapu környékén.

Az augusztusi folytatáshoz ismét várunk majd segítőket, a bekapcsolódási lehetőségekről a honlapon adunk tájékoztatást.

Az idei évben várhatóan kb. 24 km-en újulnak meg az útjelzések a Vaskaputól keletre, Fári-kút, Kerektó, Búbánatvölgy, Basaharc irányába. A  fonódó tematikus jelzések egységesítve lesznek a zöld sávval az Enyedi-keresztig. A felújítás érinti továbbá a Vaskaputól délre vezető útvonalat a Vörös-keresztig és újjáéled a Holop-kút - Kettőspince közti hajdanvolt összeköttetés is, melybe a Barti-kút is bekötésre kerül.

Az általános turistajelzések felújítását mintegy 20 km hosszon a Magyar Természetjáró Szövetség jelzésfestés 2018 pályázatából, a tematikus jelzések (IVV és zarándokutak) felújítását a Komárom-Esztergom Megyei Természetjáró Szövetség, a Mária Út Közhasznú Egyesület és a Magyar Zarándokút szervezetének támogatásával végezzük.

A munkák Molnár András, Gadácsi Péter és Katona Pál útjelző vezetők koordinálásával, önkéntesek közreműködésével készülnek.

Képek az elkészült, egységesített közös útvonal-szakaszról itt: https://photos.app.goo.gl/JJzoCs2gNPxHJNKNA

 

Kapcsolódó események

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer