Nagyheti üdvözlet

Útravaló: Lelki/Szakmai
Kép

Sötétség és világosság - Szenvedés és Élet... A Szenvedő Szolga prófétai alakja és az Örök Isten emberré foganása köszön vissza Sieger Köder szárnyasoltárján, melyet Kiel-ben a St.Heinrich templomban láthatunk. Mindkettő önátadás. Mindkettőben az Élet szolgálata. A férfi és a női princípium. A sorrend történeti, de valójában oda-vissza mozog: a próféta jövendölése a Szolgáról, majd századokkal később az isteni Foganás, és a Szolga szenvedése, s majd az ebből fakadó új Élet. Sőt, tovább folytatódik, mindnyájunk életében. "Legyen nekem a Te akaratod"... "Nézzétek, szolgám diadalmaskodik, fönséges lesz és felmagasztalják, és nagy dicsőségre emelkedik"... "Íme ezentúl boldognak hirdetnek az összes nemzedékek, mert nagyot művelt velem ő, aki Hatalmas"... Mit mond Neked, Kedves Olvasó, a kép...?

Áldott nagyhetet és húsvétot kívánunk minden látogatónknak és tagunknak!

Molnár András, elnök

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer