A Gerecse Natúrpark Péliföldi Látogatóközpontja megújult turistaút hálózattal várja a túrázókat és a zarándokokat

Egyesületi hír

Péliföld

A Viator Természetjáró Egyesület közel 20 km turistaút jelzést újított fel Péliföldszentkereszt környékén ökéntesek bevonásával, az MTSZ és a Szalézi Rend támogatásával. 

A térségben több turistaút jelzése felújításra szorult, továbbá Mogyorósbánya és Péliföldszentkereszt között új kerékpárút épül és ennek munkálata is szükségessé tette egyes helyeken a jelzések felújítását. Megújult a jelzés az itt áthaladó Országos Kéktúra egyes szakaszain valamint a Mária Úton és a Gyöngyök útján. Új turistautat alakítottak ki a bajóti Panoráma sétányon, ez  zöld kereszt jelzést kapott. Visszakerülhetett a zöld sáv jelzés a Nyergesújfaluiak kedvenc útvonalára, így ismét  Halas tavakon át túrázhatnak. Adományozóknak és lelkes önkénteseknek köszönhetően néhány útbaigazító oszlop is elhelyezésre került.

TVT tábla

További fejlesztéseket terveznek: az Öregkőhöz egy új összekötő turistauatat, amelyhez falépcsőt kell kiépíteni ill. a jelenlegi gázlót a bajóti-patakon gyaloghíddal szeretnék kiváltani.

 

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer